Live

„Nie możemy dać chwiać polską łódką panom, którym nie zależy na praworządności”. Petru o Święczkowskim i Ostrowskim

– Nie może być tak, że ci panowie [Bogdan Święczkowski i Michał Ostrowski] grają na nerwach i na świat idzie sygnał, że w Polsce nie wiadomo jak jest z tą praworządnością. Specjalnie zależy im na tym, żeby rozchwiać tę polską łódkę, tym panom – powiedział Ryszard Petru w „Pytaniu dnia” TVP Info.

Jak kontynuował: – Żeby była słabsza, żeby nie było pewności, czy Polska jest krajem praworządnym czy też nie, żeby ktoś mógł zakwestionować jakieś decyzje w przyszłości. To fantastyczny powód, żeby Polska nie była traktowana w niektórych sprawach poważnie.

O to im chodzi – chodzi o to, żeby Polska była słabsza, a na tej słabości Polski chcą potem grać w kampanii wyborczej – ocenił.

– Nie możemy dać chwiać polską łódką panom, którym nie zależy na praworządności, a zależy właśnie na braku praworządności w Polsce – stwierdził.

Petru: Trump w wielu obszarach jest w kontrze do socjalistycznego myślenia PiS-u o gospodarce

– Im [PiS] się wydaje, że on [Donald Trump] jest bardziej prawicowy niż Kamala Harris, dlatego są zachwyceni Donaldem Trumpem, ale Donald Trump w wielu obszarach jest zupełnie w kontrze do tego socjalistycznego myślenia PiS-u o gospodarce chociażby – powiedział Ryszard Petru w „Pytaniu dnia” TVP Info.

Petru: Jeśli Nawrocki będzie dalej tak nieumiejętnie prowadził kampanię, to nastąpi jego połączenie z PiS-em

– Jeżeli pan Nawrocki będzie tak nieumiejętnie prowadził tę kampanię, jak dotychczas, to prawdopodobnie nastąpi połączenie z PiS-em. Czyli PiS zaangażuje się bardziej w kampanię Nawrockiego i przestanie być kandydatem pseudoniezależnym – powiedział Ryszard Petru w „Pytaniu dnia” TVP Info.

Ja mówię [o zaangażowaniu] takim osobistym, fizycznym i pełnym. Wiadomo, że jest, tylko na razie próbują sugerować, że to jest on i jego kampania, a oni z boku – zaznaczył.

Hennig-Kloska: Jest realna szansa na oddalenie w czasie systemu ETS2

Dzisiaj rozmawialiśmy o tym również w ubiegłym tygodniu z przedstawicielami Komisji Europejskiej i mieliśmy jeden wspólny mianownik i doszliśmy do porozumienia w kluczowych kwestiach. Europejska gospodarka musi być bardziej konkurencyjna, na tę konkurencyjność rzutują ceny. Gospodarstwa domowe w całej Europie muszą czuć bonusy z tego, że mamy coraz więcej energii produkowanej z OZE – powiedziała Paulina Hennig-Kloska w Polsat News.

Pod tym kątek rozmawiamy o tym, by przynajmniej tę regulację ETS2 oddalić w czasie. Na to uważam w Europie, jest realna szansa – dodała.

„To element kampanii wyborczej”. Hennig-Kloska o sprawie ,,zamachu stanu”

Pan Bogdan Święczkowski dawno temu przestał być prawnikiem, jest po prostu politykiem. Jako polityk wszedł w skład tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który został wybrany niezgodnie z prawem, niezgodnie z zasadami zapisanymi w konstytucji, z naruszeniem prawa, z nieopublikowanymi orzeczeniami i tak dalej. Zostali wybrani [sędziowie TK] po to, by ferować wyroki, procedować sprawy, ogłaszać stany różnego typu na potrzeby polityczne. To, że jest to element kampanii wyborczej, która trwa, dla wszystkich myślę pana widzów i dla nas wszystkich jest oczywiste – stwierdziła Paulina Hennig-Kloska w Polsat News.

Dla mnie ta sprawa przede wszystkim jest smutna, bo to, że stała się przedmiotem propagandy w ustach Putina, znalazła się na czołówce serwisów w Rosji i na Białorusi pokazuje, jak karmimy naszych największych wrogów czystą propagandą – kontynuowała.

Hennig-Kloska: Wysokie ceny energii to efekt straconego czasu rządów PiS-u

To, z czym my się dzisiaj mierzymy [wysokimi cenami energii] to jest efekt właśnie straconego czasu za ich rządów. Ten efekt [wojny w Ukrainie] już się wypłaszczył – powiedziała Paulina Hennig-Kloska w Polsat News.

„Bardzo dobra decyzja, powinna była nastąpić wcześniej”. Petru o zawieszeniu prokuratora Ostrowskiego

– Bardzo dobra decyzja. Nawet oczekiwałbym, że powinna była nastąpić wcześniej – powiedział Ryszard Petru w „Pytaniu dnia” TVP Info, pytany przez Dorotę Wysocką-Schnepf o zawieszenie i wszczęcie śledztwa wobec prok. Michała Ostrowskiego.

– Ja wolałbym nawet wcześniej tę decyzję. Bo nie ma żadnego zamachu stanu, nie ma próby przejęcia władzy siłą. W związku z tym pan Ostrowski przekroczył swoje uprawnienia, a to ewidentnie nadaje się na wniosek do prokuratury – ocenił.

Hennig-Kloska: Nikomu po 1 stycznia nie powinny wzrosnąć rachunki za prąd

Każdy, kto dostał podwyżkę z gospodarstw domowych po 1 stycznia, powinien zwrócić się do swojego dostawcy, bo słyszę, że tak czasami się dzieje. Ceny zamroziliśmy na tym samym poziomie, na jakim były w ubiegłym roku, więc po 1 stycznia nikomu rachunki [za prąd] nie powinny wzrosnąć i tak się będą trzymać przez pierwsze 9 miesięcy. Potem przegląd, zobaczymy, na jakim etapie będą taryfy – stwierdziła Paulina Hennig-Kloska w programie ,,Gość Wydarzeń” w Polsat News.

TVN przerywa wywiad, by pokazać Kuczmierowskiego w Londynie. Siemoniak: To absolutnie poniżej krytyki

Bardzo mi się nie podoba, że przerywacie państwo wywiad z ministrem spraw wewnętrznych, bo podejrzany o poważne przestępstwa w Londynie ma coś powiedzieć na ulicy. To jest absolutnie poniżej krytyki. Zresztą komukolwiek by nas przerywali taki wywiad, uważam że takie rzeczy nie powinny się zdarzyć – stwierdził Tomasz Siemoniak w „Kropce nad i” TVN24.

„Oceniam to nie jako błąd pilota, tylko kolejne testowanie”. Siemoniak o rosyjskim samolocie wojskowym

Rosjanie od dawna badają, próbują, testują na Bałtyku, to nie jest nawet kwestia ostatnich miesięcy, to kwestia ostatnich lat. Ważne że nasze systemy radiolokacyjne natychmiast wykryły ten samolot i została przekazana informacja, że znalazł się w polskiej przestrzeni powietrznej i z tego co informuje Dowództwo Operacyjne, tę przestrzeń opuścił – stwierdził Tomasz Siemoniak w „Kropce nad i” TVN24.

Oceniam to nie jako błąd pilota, tylko kolejne testowanie, w jaki sposób nasze systemy działają – mówił dalej.

„Otworzymy dla siebie furtkę”. Co powiedział Lewandowski w RMF o pakcie migracyjnym

Wiem, że pakt [migracyjny] wejdzie w życie w połowie 2026 roku. Nie udało nam się zorganizować tzw. mniejszości blokującej ten pakt na razie. Kraje, które zebrały się, żeby blokować, reprezentowały tylko 14% ludności UE, więc pakt wejdzie w życie, a my otworzymy dla siebie furtkę, którą już zapowiedział Tusk w obecności Ursuli von der Leyen. Mianowicie jako kraj znajdujący się pod presją migracyjną, nie będziemy przyjmowali relokacji z innych krajów – stwierdził Janusz Lewandowski w RMF FM.

Duda w CNN: Liczę, że Trump znajdzie rozwiązania, które zmuszą Putina do negocjacji i zakończenia wojny

– Na co liczę? Liczę na to, że prezydent Trump, który głośno mówi o tym, że chce zakończyć wojnę w Ukrainie, zaproponuje i wdroży takie rozwiązania – nie tylko polityczne, ale także gospodarcze – które zmuszą Władimira Putina do podjęcia negocjacji i doprowadzą do zakończenia tej wojny – powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Becky Anderson na antenie CNN.

Jak zauważył: – Prezydent Donald Trump jest przede wszystkim biznesmenem, i to zawsze podkreślam w każdej dyskusji. On ma biznesowe podejście do polityki i biznesowy sposób jej prowadzenia. Nie wszyscy politycy to lubią, nie są do tego przyzwyczajeni. To inny styl mówienia i inny sposób działania.

– Trump od razu podszedł do problemu jak biznesmen. Powiedział jasno: Stany Zjednoczone udzieliły już Ukrainie ogromnej pomocy. To prawda – nikt inny nie pomógł Ukrainie tak bardzo jak Stany Zjednoczone i trzeba to podkreślać – mówił dalej prezydent Duda.

– Ale pamiętajmy też, że pierwszym, który faktycznie pomógł Ukrainie, był właśnie Donald Trump. Mam na myśli budżet Pentagonu na rok 2020, kiedy Trump wciąż był prezydentem. Już wtedy udzielał Ukrainie wsparcia wojskowego, gdy nikt jeszcze nie myślał poważnie o wojnie i konieczności obrony – wskazał.

– Dzisiaj mówi: „Dobrze, a co Ameryka z tego będzie miała? Czy Ukraina jest w stanie coś zaoferować Stanom Zjednoczonym?” – stwierdził.