Trzydniowe posiedzenie Sejmu rozpocznie się ślubowaniem poselskim Moniki Pawłowskiej o 10:00.
Na 12:00 zaplanowano pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. O 14:30 rozpocznie się I czytanie projektu uchwały w sprawie „usunięcia skutków kryzysu konstytucyjnego lat 2015-2023 w kontekście działalności Trybunału Konstytucyjnego”.
Następnie, o 17:00 oraz 18:00 odbędą się bloki głosowań. Na 18:15 zaplanowano informację o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2022 r. wraz ze sprawozdaniem Komisji.
O 10:30 sejmowa komisja etyki poselskiej zbierze się na posiedzeniu zamkniętym. Rozpatrzone zostaną m.in. sprawy dotyczące zachowania posłów Grzegorza Brauna i Włodzimierza Skalika oraz wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego wobec Michała Kołodziejczaka.
O 11:00 odbędzie się posiedzenie sejmowych komisji obrony narodowej i komisji spraw zagranicznych, podczas którego przewidziano I czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie zakresu obowiązywania Traktatu o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie – II czytanie na sali plenarnej odbędzie się o 20:45. W planie jest także informacja ministra obrony narodowej i ministra spraw zagranicznych na temat wniosków i doświadczeń płynących z 25-lecia członkostwa Polski w NATO.
O 12:00 komisja śledcza ds. Pegasusa rozpocznie zamknięte posiedzenie, na którym podjęta zostanie uchwała o powołaniu stałych doradców komisji. W planie przewidziano również rozpatrzenie wniosków dowodowych oraz omówienie spraw bieżących.
Senat rozpocznie dwudniowe posiedzenie o 11:00. Izba wyższa parlamentu w trakcie dwudniowego posiedzenia zajmie się m.in. projektem uchwały w 25. rocznicę przystąpienia Polski do NATO czy nowelizacją Prawa farmaceutycznego zakładającą wprowadzenie tabletki „dzień po” bez recepty.
O 14:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość powołania w skład Państwowej Komisji Wyborczej.
Środa to także drugi dzień posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej – jutro odbędzie się konferencja prasowa prezesa NBP Adama Glapińskiego.