Live

Kołodziejczak: Uchwała, która ma stwierdzić nielegalność Rady Mediów Narodowych będzie wyłożona jutro po godzinie 8 w klubie i będziemy ją podpisywać

Uchwała będzie wyłożona jutro po godzinie 8 w klubie i będziemy ją podpisywać. Też to, co dzieje się w telewizji publicznej, składania nas do tego, by więcej na takie rzeczy reagować – stwierdził Michał Kołodziejczak w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.

Trzeba zrobić wszystko tak, by było zgodnie z prawem. Jeżeli prawnicy KO i posłowie, minister Sienkiewicz będzie autorem takiej ustawy, rozporządzenia, które będzie zgodne z prawem, to trzeba to zrobić – dodał.

Petru: Deficyt budżetowy będzie większy niż to, co zakładano

– Będzie większy [deficyt budżetowy] niż to, co zaproponował rząd. […] Nie mogę [podać kwoty], dlatego że nie będę na rządzie. […] Dziura Morawieckiego w tym roku 190 miliardów, w przyszłym roku prawdopodobnie ponad 200 miliardów złotych. W związku z tym musi być urealniony, bo została masa rzeczy niedopowiedzianych albo niedopisanych do budżetu. Dwa – mamy realizację części obietnic wyborczych: podwyżki dla nauczycieli, sfery budżetowej. To trzeba wpisać w budżet, żeby on był realistyczny – powiedział Ryszard Petru w „Kropce nad i” TVN24.

Śmiszek: Jeśli członków RMN powoływało się uchwałą, można rozważyć odwołanie ich uchwałą

– Jeśli uchwałą się powoływało członków Rady Mediów Narodowych, można rozważyć absolutnie odwołanie ich uchwałą. Ale tych instrumentów nowa koalicja demokratyczna ma znacznie więcej. To nie tylko uchwały, to także projekty ustaw, które w najbliższym czasie będą wpływały do laski marszałkowskiej i będziemy krok po kroku tę sytuację z praworządnością i innymi kwestiami rozwiązywać – powiedział Krzysztof Śmiszek w „Kropce nad i” TVN24.

Tomczyk: Pomieszczenia zostały zaplombowane. Budynek jest pusty

Decyzja ministra Kosiniaka-Kamysza została wykonana. Pomieszczenia zostały zaplombowane. Budynek jest pusty. Teraz czas na rozliczenie Komisji Macierewicza. Zabieramy się do tego bezzwłocznie – poinformował na Twitterze Cezary Tomczyk.

Śmiszek: Trwają audyty. W naszym ministerstwie powolutku odkrywamy pewne kwiatki

– Jesteśmy w trakcie robienia audytów w ministerstwach, w urzędach. Także w małym ministerstwie, Ministerstwie Sprawiedliwości, już powolutku odkrywamy pewne kwiatki. Będą także prezentowane wnioski, np. jak były wydatkowane pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości – powiedział Krzysztof Śmiszek w „Kropce nad i” TVN24.

Petru: Coraz większymi krokami zbliża się postawienie Glapińskiego przed Trybunałem Stanu. Są co najmniej 4 poważne zarzuty

– Coraz większymi krokami zbliża się postawienie prezesa Glapińskiego przed Trybunałem Stanu. […] Konflikt w ramach Zarządu, konflikt w ramach RPP, czyli łamanie ustawy, finansowanie deficytu budżetowego i złamanie apolityczności Narodowego Banku Polskiego, przypomnę: uczestniczył w kampanii. Są co najmniej cztery poważne zarzuty i jeżeli chodzi o koalicję, jestem przekonany, że jest głębokie przekonanie, że tak trzeba zrobić – powiedział Ryszard Petru w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24.

Czarzasty: Na pewno będzie wniosek o postawienie Glapińskiego przed Trybunałem Stanu

Pan Adam Glapiński na pewno będzie wniosek, żeby stanął przed Trybunałem Stanu. Jeszcze nie zostało podjęta decyzja, natomiast myślę, że ta decyzja zostanie podjęta. Jest za co. Ta premia wypłacona panu Adamowi Glapińskiemu moim zdaniem jest następnym elementem takiego aroganckiego skandalu, który się dzieje wokół pana Glapińskiego – stwierdził Włodzimierz Czarzasty w TVN24.

Czarzasty: Wcześniej, czy później na pewno w telewizji publicznej zajdą zmiany

Wcześniej czy później na pewno sprawa telewizji publicznej, mediów publicznych, PAP-u musi zostać i oceniona i muszą zmiany tam nastąpić (…) Całą tę sferę przeprowadza oraz będzie decyzje podejmował pan minister Sienkiewicz, któremu podlegają media i on będzie podejmował decyzje w tej sprawie, a my będziemy wszystkie te decyzje wspierali – powiedział Włodzimierz Czarzasty w TVN24.

Kołodziejczak: Nie powinno być niedziel handlowych

Moje zdanie jest takie, że niedziele handlowe nie powinny być. To powinien być czas, który spędzamy inaczej. Znam 100 konkretów, trzeba też zabezpieczyć interes społeczny tych, którzy pracują w tych sklepach – stwierdził Michał Kołodziejczak w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.

Czarzasty: Nie jest wykluczone, że jakieś uchwały będą wchodziły na posiedzenie Sejmu

Pan marszałek Sejmu będzie jutro to przedstawiał na Prezydium Sejmu o godzinie 12 i taką mamy umowę między sobą, że każdy z nas odpowiada za określoną sferę – stwierdził Włodzimierz Czarzasty w programie „Fakty po faktach” w TVN24.

Zobaczymy jutro na prezydium Sejmu, co wniesie pan marszałek Hołownia. Nic nie jest wykluczone, ale decyzja należy do pana marszałka Hołowni (…) Nie jest wykluczone, że uchwały będą jakieś wchodziły na posiedzenie Sejmu – kontynuował.

Kołodziejczak: Nie możemy otworzyć rynku na oścież na napływ produktów rolno-spożywczych z Ukrainy

– Jest to nie do zaakceptowania przez logiczne myślenie nas, Polaków, by to w taki sposób się stało. Nie możemy otworzyć rynku na oścież na napływ produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, czy to są surowe czy przetworzone produkty – stwierdził Michał Kołodziejczak w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.

Berek: „Orzeczenia TK” publikowane będą ze stosowną notą

Konstytucja nakazuje przestrzegać prawa międzynarodowego. Polskę wiążą więc orzeczenia ETPC, zgodnie z którymi TK orzekający w składach z udz. tzw. dublerów nie jest sądem ustanowionym zgodnie z ustawą. „Orzeczenia TK” wydane w takich składach publikowane będą ze stosowną notą – napisał na Twitterze Maciej Berek, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.