– To jest przejaw z jednej strony dużej ignorancji, jeśli arcybiskup poważnie to mówił, ponieważ skala zmian jakie człowiek wywołał na Ziemi, w środowisku naturalnym, jest gigantyczna – mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Piotrem Marciniakiem w „Faktach po faktach” TVN24.
– Macron nie grozi Polsce. Stwierdza dość oczywisty fakt. W tym programie [dot. osiągnięcia przez kraje UE neutralności klimatycznej], będą uczestniczyły kraje, państwa które zechcą i one będą otrzymywały te pieniądze. Dlaczego ktoś, kto nie uczestniczy w programie ma dostawać te pieniądze? – mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Piotrem Marciniakiem w „Faktach po faktach” TVN24.
– Radość wyrażana przez premiera rządu państwa, w którym ponad 40 tys. ludzi umiera rocznie przedwcześnie, w wyniku chorób wywołanych substancjami zawartymi w spalinach węglowych, mieliście przed chwilą reportaż z Rabki, jeżeli przez dwieście kilkadziesiąt dni w roku ludzie muszą oddychać powietrzem zanieczyszczonym ośmiokrotnie bardziej, niż dopuszczają normy, to to jest zdumiewający rodzaj radości. To tak jakby się cieszył, że średniej wielkości miasto umiera z powodu takiej, a nie innej polityki energetycznej jego rządu – mówił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z Piotrem Marciniakiem w „Faktach po faktach” TVN24.
„Wie pan, napisałem na studiach, bo taka była moja praca magisterska, zajmowałem się bezpieczeństwem ekologicznym. Wiem, co to są i protokoły z Kioto, wiem, jak wiele Polska zrobiła od lat 50. Nie wszystkie państwa redukują zanieczyszenia tak jak Polska. Nie dajmy się zwariować. Rozmawialiśmy o upodmiotowieniu zwierząt. To nienormalna jakby sytuacja byłaby, gdyby zwierzę było równe człowiekowi w swoich prawach. Czy ekofeminizm, neoluddyzm. Takie pojęcia się pojawiają. Ci, którzy są przeciwko industrializacji, przemysłowi, a nawet populacji. A nawet jeśli są przeciwko populacji, bo uważają, że za dużo jest ludzi, to ja się dzisiaj pytam, czy to nie jest po to, żeby na przykład uwiarygodnić ideę eutanazji, żeby się pozbywać ludzi starszych, zniedołężniałych, czy aborcji, czy wielu innych zjawisk, których my nie akceptujemy” – mówił w rozmowie z Bartoszem Kurkiem w „Gościu Wydarzeń” w Polsat News wiceminister Michał Wójcik.
„Warto słuchać ks. Abpa Jędraszewskiego. Człowiek bardzo mądry, z ogromną wiedzą, ogromnym doświadczeniem. Filozof, który potrafi na części rozkładać różne teorie. Powiedział o czymś, co jest bardzo ważne. Zachęcił, zainspirował nas do tego, żeby rzeczywiście pochylić się nad tematem ekologizmu, czyli nad pewną ideologią z kontekstem społecznym, politycznym, a nie nad kwestią ekologii” – mówił w rozmowie z Bartoszem Kurkiem w „Gościu Wydarzeń” w Polsat News wiceminister Michał Wójcik.
– Siła Platformy Obywatelskiej to potencjał tysięcy ludzi w całej Polsce! Dzisiaj musimy zbudować taki zespół ludzi, którym z pełną determinacją i mocą pójdziemy po wyborcze zwycięstwa! Nowoczesne państwo prawa i wrażliwości społecznej to nasze zobowiązania! Szkoda czasu! Startuję! – poinformował Bartosz Arłukowicz w social media.
– Histeryczny atak prezydenta Putina na Polskę to przejaw bezsilności wywołanej ostatnimi sukcesami polskiej polityki historycznej, w tym rezolucją PE jednoznacznie wskazującą niemiecko-sowiecką agresję na nasz kraj jako przyczynę II wojny światowej – napisał Jarosław Gowin w social media.
Histeryczny atak prezydenta Putina na Polskę to przejaw bezsilności wywołanej ostatnimi sukcesami polskiej polityki historycznej, w tym rezolucją PE jednoznacznie wskazującą niemiecko-sowiecką agresję na nasz kraj jako przyczynę II wojny światowej.https://t.co/de0It6uEI9
— Jarosław Gowin (@Jaroslaw_Gowin) December 27, 2019
Jak to jest możliwe, że wiceprezydent Warszawy leci lotem za ok. 20 tys zł. Zarobki w ratuszu nie są tak wysokie. Pytanie o źródło finansowania tak luksusowej podróży? Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji @dabrowa_k @warszawa pic.twitter.com/PUkIywJBRO
— Jacek Ozdoba (@OzdobaJacek) December 27, 2019
– Bardzo serdecznie gratuluję i bardzo się cieszę, że mogłem powierzyć panu profesorowi to niezwykle ważne zadanie. Cieszę się dlatego, że najlepsza osoba w moim przekonaniu, jaką mogłem wybrać, zasiądzie w imieniu prezydenta jako jego przedstawiciel w Radzie Polityki Pieniężnej, organie który ma dla funkcjonowania państwa, dla gospodarki państwa, a przede wszystkim dla systemu finansowego państwa, fundamentalne wręcz, można powiedzieć, znaczenie. Cieszę się z tego względu, że miałem tę możliwość aby przez trzy lata współpracować z panem profesorem jako moim doradcą, wyznaczonym także przeze mnie członkiem Komisji Nadzoru Finansowego i o jednym jestem przekonany. Że jest pan profesor bardzo spokojnym i wyważonym analitykiem badającym rynek finansowy, sytuację ekonomiczną kraju w szczegółach i nie podejmującym żadnych pochopnych decyzji. To ogromnie ważne, zwłaszcza jeżeli chodzi o system finansowy, o politykę pieniężną, a właśnie polityka pieniężna jest tą specyfiką, którą zajmuje się RPP. Oczywiście to także niezwykle ważne zadanie, de facto nadzorowania działalności Narodowego Banku Polskiego, bo jeżeli komisja bada sprawozdania z NBP z jego działalności, rada jeżeli to analizuje, to znaczy że jej rola nad NBP jest niemalże rolą nadzorczą. Jest to na pewno rola niezwykle ważna, kształtowania w ogóle polityki pieniężnej z jednej strony, ale z drugiej strony także i odpowiedzialności za cały system finansowy, a w efekcie, można śmiało powiedzieć, za gospodarkę państwa, bo jeżeli weźmiemy kwestię choćby i ustalania stóp procentowych, to jaki to ma wpływ na gospodarkę, na giełdę, sytuację bankowego, każdy ekonomista doskonale wie o tym, że ten wpływ jest ogromny i dlatego znaczenie RPP dla gospodarki państwa jest tak ogromne. Cieszę się, że doświadczony ekonomista, naukowiec z dorobkiem, ale z drugiej strony także i praktyk obserwujący rynek, ale zarazem zajmujący się także kwestiami rozwoju przedsiębiorczości, zarządzania przedsiębiorstwem, będzie się teraz przyglądał rynkowi finansowemu, również od tej strony praktycznej i będzie współodpowiedzialny za kształtowanie polityki pieniężnej państwa – stwierdził prezydent Andrzej Duda w trakcie uroczystości zmiany w składzie Rady Polityki Pieniężnej.
– Panie profesorze, z całego serca gratuluję tej nominacji. Rola niezwykle odpowiedzialna, ale jestem przekonany, że pan profesor ten kolejny swój egzamin profesjonalny zda w sposób znakomity – dodał PAD.
– Bardzo jest jednak istotne, żeby sztab wyborczy w przyszłej kampanii, współpracownicy prezydenta, nie osiedli na laurach i mówię to z własnego doświadczenia, już kilku kampanii, i też nie sadzę, żeby akurat groziło Pałacowi Prezydenckiemu coś takiego – stwierdził Radosław Fogiel w rozmowie z Katarzyną Gójską w „Sygnałach dnia” PR1.
Pytany, kiedy sztabowcy się objawią, odpowiedział: – Myślę, że zaraz po tym, kiedy marszałek Sejmu ogłosi termin wyborów prezydenckich. Wejdziemy wtedy w czas kampanijny i wtedy sztab wyborczy zostanie powołany. Oczywiście, nie tylko PiS, całe środowisko Zjednoczonej Prawicy popiera kandydaturę Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach. Kontakt jest, oczywiście, również taki naturalny, bo my się przecież od wielu lat znamy, w wielu przypadkach przyjaźnimy i te kontakty są na bieżąco.
– Jesteśmy już od kilku tygodni w takim roboczym kontakcie jako partia, klub parlamentarny z Kancelarią Prezydenta. Rozmawiamy o pewnych rzeczach. To nie są jeszcze takie techniczne detale, ale już jakoś sobie tę kampanię projektujemy – dodał wicerzecznik PiS.
„Moim zdaniem pan przewodniczący Schetyna zostanie przewodniczącym Platformy Obywatelskiej po wyborach. Moim zdaniem zdecydowanie tak, pokona ich [kontrkandydatów]. Uważam, że pan Tusk nie oderwie się całkowicie od polskiej polityki i będzie utrzymywał kontakt” – mówił w rozmowie z Wojciechem Dąbrowskim w Polsat News Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.
„PSL zagłosuje, by utrzymać hodowle zwierząt futerkowych. Ja bym się wstrzymał [od głosu]. Nie jestem zwolennikiem złego traktowania zwierząt. Nie mam nic przeciwko temu, żeby zwierzęta były hodowane na mięso czy na futro, czy na cokolwiek innego, ale warunki, w których są chowane nie są zawsze właściwie” – mówił w rozmowie z Wojciechem Dąbrowskim w Polsat News Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.