– Działały na bieżąco cztery śmigłowce LPR, śmigłowiec TOPR-u. Z TOPR-em oczywiście współpracuje GOPR. Przybył oczywiście, jest w dyspozycji śmigłowiec policyjny Black Hawk, a więc z punktu widzenia akcji ratowniczej, bazy sprzętowej, profesjonalizmu służb medycznych, ratowniczych, wszystko zostało zabezpieczone tak jak trzeba. TO, co można było zrobić, zostało zrobione – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Zakopanem.
– Od początku tej tragedii kierownictwo MSWiA było w kontakcie ze służbami podległymi MSWiA, z panem wojewodą, który udał się prosto z Krakowa tutaj, żeby o 17:30 odbyć sztab kryzysowy. Chciałbym podziękować wszystkim służbom, które od początku podjęły akcję ratowniczą, w szczególności ratownikom TOPR-u, ale również służbom podległym MSWiA. Ponad 80 strażaków, funkcjonariuszy PSP, jak i ochotników OSP brało udział dziś w tej akcji. Również brali udział policjanci, ponad 100 policjantów tutaj w powiecie, dzięki którym można było sprawnie przetransportować osoby do szpitala, te które potrzebowały pilnej hospitalizacji – stwierdził wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w Zakopanem.
W #Zakopane rozpoczął się sztab kryzysowy, w którym uczestniczy premier @MorawieckiM. pic.twitter.com/RHiIkXw8b9
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) August 22, 2019
– Przypomnijmy też panią wtedy premier Kopacz, która chwaliła się zatrudnieniem 50 hejterów na czas kampanii wyborczej po przegranych wyborach prezydenckich, z zapowiedzią że tych hejterów będzie więcej – stwierdziła Małgorzata Gosiewska w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.
– My w sytuacji, kiedy są jakieś wątpliwości, zarzuty, one nie muszą wiązać się z przekroczeniem prawa, ale złą oceną polskiego społeczeństwa czy pewnym niepokojem, my bardzo szybko te sprawy rozwiązujemy, trzymając wysoki poziom w tym zakresie, podchodząc z pokorą do polityki, natomiast Platforma, przykład Neumanna, ale i Gawłowskiego, Grabarczyka, Kierwińskiego itd. pokazuje że tutaj zasad nie ma. Tu po prostu rządzi lojalność Przygotowują się panowie do wyborów. Pan Schetyna w dużej mierze po prostu konsoliduje wokół siebie lokalnych sobie, wiedząc że przegra wybory, więc chce mieć partię wierną i lojalną na czas kolejnej kadencji bycia w opozycji – stwierdziła Małgorzata Gosiewska w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.
– Trzeci świat prawniczy. To jest nie do zrozumienia jak można prowadzić taką interpretację jaką się prowadzi w mediach państwowych i przez przedstawicieli władzy państwowej – mówiła Małgorzata gGrsdorf w Kropce.
– Władza mówi, że nie może ujawnić list poparcia dla członków KRS, a ujawnia dane osobowe sędziów hejterom. To co się robi to nie jest tylko korupcja ale i działania – zdaje się – przestępne – mówiła I prezes SN w KnI.
– Władza robi wszystko, żeby zohydzić sędziów. To działanie przeciwko państwu. Kto niszczy sędziów, ten niszczy państwo – mówiła Małgorzata Gersdorf w Kropce nad I.
– Ja jestem za jawnością. Proszę zwrócić uwagę czemu jawność ma służyć, to jest zawsze istotne. Tutaj mamy taką, że sędziowie, którzy popierają innych sędziów, potem są w jakiś sposób stosuje się wobec nich obstrukcje, naciski, część z nich rezygnuje z poparcia. To tak nie powinno wyglądać. Osobiście uważam, że te listy powinny być jawne – mówił Andrzej Dera w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Moim zdaniem minister Ziobro powinien się podać do dymisji nie tylko z tego powodu, ale także dlatego, że doszło do samobójstw w więzieniach. Profesor Ćwiąkalski podał się do dymisji. Za dużo osób powiązanych z Ministerstwem jest wymienianych jako sprawcy tego hejtu. Trudno uwierzyć, że to będzie szybko wyjaśnione, bo pan minister Ziobro jest prokuratorem generalnym i ma wpływ na prokuraturę – mówiła pierwsza prezes SN Malgorzata Gersdorf w Kropce nad I.
– Ja na miejscu pana ministra Ziobry podałabym się do dymisji – dodawała.
– To się nie wydarzyło w Ministerstwie Sprawiedliwości, tylko dotyczy to osoby, która była sędzią i była wiceministrem i została zdymisjonowana czy sama się podała do dymisji, w związku z podejrzeniami – mówił Andrzej Dera w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Jedna rzecz zwraca moją uwagę. Otóż w komunikacie [Komisji Europejskiej] jest napisane, że tego rodzaju kwestia, która w tej chwili zajmuje naszą uwagę, nie zdarzyła się nigdy na obszarze UE. To pokazuje jak dalece polskie standardy zostały oddalone od standardów europejskich – mówił Leszek Miller w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.