
Deklaracja gdańska: Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści, strefy publicznej wolnej od kłamstwa, budowania przyszłości w duchu dialogu
Podczas obchodów 30. rocznicy politycy, w tym prezydent Aleksandra Dulkiewicz, szef Rady Europejskiej Donald Tusk i byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, podpisali Gdańską Deklarację Wolności i Solidarności.
„W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my, obywatele Rzeczpospolitej, pomni zła, jaki było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznej w naszej Ojczyźnie” – zapisano w preambule deklaracji.
„Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli nie tylko solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju. Poszanowanie i upowszechnianie tych wartości będzie najlepszą praktyką polskiej demokracji i obywatelskości, a także rękojmią pomyślności Rzeczpospolitej, która jest wspólnym domem wszystkich obywateli”.
Dowiedz się więcej z: Live

Bielan: SOP zajmuje się przekazywaniem informacji zaprzyjaźnionym dziennikarzom

„Twardo stoję na stanowisku, że politycy różnych opcji powinni ze sobą rozmawiać”. Hołownia odnosi się do medialnych doniesień
„Pierwszy żołnierz od II wojny światowej, który poległ w obronie granicy”. Duda wspomina sierżanta Sitka
