– Oni się wszyscy boją. No biedaki. 14%. Jak ja byłbym nimi, to też bym się bał – mówił Robert Biedroń w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Pewnie w konkordacie są regulacje, które mówią w jaki sposób on może być zmieniony. Pewnie są. Konkordat był tyle lat temu uchwalony, oczywiście tego nie pamiętam. Natomiast gdybym był politykiem, to bym tego nie robił – stwierdził Adam Strzembosz w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24, pytany czy można renegocjować konkordat.
– To już jest sprawa ściśle polityczna. Ja w ogóle czekam na wiosnę, czy koniecznie pana Biedronia, to moglibyśmy dyskutować – stwierdził Adam Strzembosz w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24, pytany czy uśmiecha się na widok Wiosny Roberta Biedronia.
– To orzeczenie [TSUE ws. SN] we wtorek będzie bardzo potrzebne. Jeszcze bardziej oczekuję orzeczenia w sprawie KRS, bo wśród różnych zapytań prejudycjalnych również taki problem był wysunięty – stwierdził Adam Strzembosz w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” TVN24.
– Co najmniej 10. Dzisiaj, przy tym sondażu 14% mamy 10 mandatów. Ale to jest dopiero początek, przedwiośnie. Jesteśmy dopiero w rozbiegach. W maju udowodnimy, że jesteśmy nie tylko na podium, a wszystkie sondaże z ostatnich miesięcy pokazują, że jesteśmy już trwale na podium, ale będziemy też pierwszą siłą polityczną w Polsce – mówił Robert Biedroń w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Przez ostatnie lata ani Platforma, ani PiS nie zrobiły nic, żeby przygotować nas do przyjęcia euro. Czy pan wie, że przez kilkanaście lat utrzymywaliśmy pełnomocnika ds. wprowadzenia euro w Polsce? Platforma Obywatelska miała faceta na pensji, całkiem niezłej, prawie ministerialnej. Czy pan wie jak on się nazywał? Czy ktokolwiek wie jak nazywał się pełnomocnik, za którego płaciliśmy wszyscy? – mówił Robert Biedroń w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Docelowo Polska musi mieć euro. Jeżeli chcemy się integrować z Unią Europejską, a my jesteśmy fundamentalistami unijnymi, miejsce Polski jest w Unii Europejskiej, naszą racją stanu jest bycie w Unii Europejskiej, ale dzisiaj Polski i Polacy, przez to, że poprzednie rządy zaniedbywały to, niewiele wiedzą o euro – dodał Biedroń.
– Na pewno ta sprawa będzie, to nie tylko kwestia prokuratury i służb, które bardzo intensywnie powinny pracować nad tą kwestią. Powinna być komisja śledcza. Powołamy na pewno (po wyborach – red.) komisję śledczą, żeby uruchomić taki proces w parlamencie, żeby można było go pokazać. Absolutnie patologiczne zachowania – mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Ja uważam, że dzisiaj jest najważniejsze, że nie powinno być kłótni po stronie opozycyjnej. Dzisiaj przeciwnikiem dla nas wszystkich jest PiS, który walczy z polską demokracją, praworządnością, konstytucją – mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Budowanie koalicji to proces. Największa partia musi wiedzieć, że może najmniej. Tzn. Musi najwięcej miejsca i przestrzeni przygotować koalicyjnym partnerom. Chodzi o taką wspólną odpowiedzialność – dodał Schetyna.
– Ja jestem szefem największej partii opozycyjnej, która musi dzisiaj walczyć o absolutnie podstawowe rzeczy, czyli walczyć z PiS-em, który doprowadza do polexitu. Walczyć o pozycję Polski i reputację w Europie i Unii Europejskiej. Walczyć z populistami, którzy są wszędzie i są zagrożeniem dla polskiej polityki – mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.
– Robert Biedroń jest populistą – dopytywał dziennikarz.
– No tak, przecież to było bardzo wyraźnie widoczne w czasie tej konwencji. Te zapowiedzi, te obietnice to jest klasyczny populizm – odparł Schetyna.
– Opozycja stawia tezy i twierdzenia. Przeciwko oszczerstwom zawartych w tych tezach i twierdzeniach, ja stanowczo protestuję – mówił Piotr Pogonowski w rozmowie z mediami.
– Może się skończyć pozwem? – dopytywała Justyna Dobrosz-Oracz.
– To zależy od reakcji adresatów – odparł szew ABW.
– Jeśli nie będzie przeprosin -doprecyzowała dziennikarka.
– Poczekajmy, zobaczymy – odparł Pogonowski.
„Dziękuję za zorganizowanie ciekawego spotkania i za konstruktywne rozmowy. Koncentrowaliśmy się również na wymiarze międzynarodowym, na relacjach UE ze Stanami Zjednoczonymi, na relacjach transatlantyckich. Zgodziliśmy się co do tego, że możemy się troszeczkę różnić w ramach tej rodziny transatlantyckiej, ale Unia Europejska i Stany Zjednoczone są filarem pokoju i demokracji. Chcemy jak najbliżej współpracować ze sobą” – mówił w trakcie szczytu V4-Niemcy w Bratysławie premier Mateusz Morawiecki.
„Bardzo miłe słowa. Rozumiem, że jest to pochwała tego, że jestem zwolennikiem wolności. W przeciwieństwie do pana prezesa najwyraźniej nie mam nic do ukrycia” – mówił w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, które publikuje wyborcza.pl, senator Jan Maria Jackowski.