– To jest prawo napisane przez urzędników korzystających z kalk prawa różnych krajów członkowskich Unii Europejskiej. To jest rozwiązanie dwudziestowieczne, natomiast Internet to jest XXI wiek. Nie da się zastosować prawa autorskiego i tych rozwiązań, które miały zastosowanie i dość dobrze funkcjonowały w zakresie książki, w zakresie płyt CD, natomiast Internet rządzi się zupełnie innymi prawami. Trzeba znaleźć rozwiązanie, żeby nie zahamować wolności i swobody Internetu i jednocześnie te sprawy regulować – mówił Waldemar Buda w w rozmowie z Piotrem Marciniakiem w „Faktach po Faktach” TVN24.
– Opowieść o ACTA2 to typowy fake news wrzucany w trakcie kampanii wyborczej. Fakty są takie, że te regulacje Parlamentu Europejskiego, po pierwsze, dopiero rozpoczynają swoją drogę legislacyjną i nic nie jest przesądzone. Po drugie, w porównaniu do tego, co w lipcu w PE zostało zaprezentowane, przepisy zostały znacznie zliberalizowane. Żaden indywidualny internauta nie będzie cenzurowany, żadna mała firma nie będzie musiała liczyć się z tym, że te treści będą cenzurowane – mówił Jan Grabiec w rozmowie z Piotrem Marciniakiem w „Faktach po Faktach” TVN24.
– My moglibyśmy mówić o ACTA+, bo w polskim systemie prawnym, obowiązuje ustawa nazywana przez PiS antyterrorystyczną, która pozwala służbom PiS-u, których się namnożyło, inwigilować każdego internautę w Polsce. Ta ustawa od kilkunastu miesięcy obowiązuje – dodał Grabiec.
– Trudno powiedzieć, że KRS wybiera sędziów. Mówi pani, rozumiem, o powołaniach sędziowskich. Prezydent tutaj nie ma żadnego terminu. Prezydent nie jest związany żadnym terminem, natomiast na pewno jest zdeterminowany, żeby SN działał sprawnie – stwierdził Paweł Mucha w TVN24, pytany kiedy PAD podejmie decyzję ws. sędziów SN.
– My chcemy rozwijać gospodarkę innowacyjną, żeby marże naszych produktów były jak najwyższe, żeby pracownicy, którzy tutaj są i w podobnych firmach, setkach, tysiącach, żeby zarabiali jak najwięcej. Po to musimy właśnie sprzedawać naszą myśl, myśl techniczną, nasze wdrożenia, nasze praktyki rozwojowe i to jest to, co tutaj bardzo wyraźnie widziałem – mówił Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w przedsiębiorstwie Intermag w Olkuszu.
– Już jest dymisja pana ministra Chorążego. Pan minister zagalopował się zdecydowanie, w niektórych swoich wypowiedziach i to tyle co mogę powiedzieć, bo tematyka bardzo ważna i jest dymisja pana wiceministra – mówił Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Olkuszu.
„Chcemy rozmawiać o programie, o wyborach samorządowych, o planach, które przed Piotrkowem Trybunalskim, mieszkańcami, naszymi kandydatami, którzy tutaj w mocnej ekipie będą walczyć” – mówił w Piotrkowie Trybunalskim przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna.
„Chcemy szukać tego, co może być wspólne wspólne. Mówimy o bezpłatnej komunikacji, o możliwościach, które stoją przed samorządami, jak wspólnie z rządem mówić, pracować nad nowymi liniami, jak ułatwiać dzieciom, młodzieży dojazd do szkół, jak ułatwiać, inwestować w infrastrukturę. O tym wszystkim mówimy w naszym programie, ale o tym wszystkim będą też mówić nasi kandydaci w wyborach samorządowych” – dodawał.
„21 października będziemy decydować o przyszłym kierunku Polski: czy będzie to Polska samorządna, wolna, demokratyczna, gdzie uczymy się ze sobą współpracować, rozmawiać, pomimo istniejących podziałów politycznych” – mówiła liderka Inicjatywy Polska, Barbara Nowacka.
W Łodzi chcemy wprowadzić pilotażowy program ciepłych posiłków dla dzieci. Robimy to we współpracy z Panią Prezydent Hanną Zdanowską – @HannaZdanowska pic.twitter.com/X2vgkgOEMK
— Katarzyna Lubnauer (@KLubnauer) September 14, 2018
„Ponieważ mam kadencję sześcioletnią i ona jeszcze się nie zakończyła, wobec tego żadne przepisy ustawowe nie mogą tego zmienić i pan prezydent też nie. Musiałby zmienić konstytucję. Może pojadę na dwa, trzy dni, bo potrzebuję tego urlopu, ale zobaczymy, co się będzie działo” – mówiła prezes Małgorzata Gersdorf.
Dziś na skwerze W. Bartoszewskiego Jakub Stefaniak zaprezentował kandydatów do rady miasta st. Warszawy oraz sejmiku województwa. Gościem honorowym był Władysław T. Bartoszewski.
– Już premier Mikołajczyk w latach powojennych wyznawał zasadę, że PSL nie jest partią wyłącznie rolników, a wszystkich rozsądnych ludzi. Tu, w tym miejscu, mamy nowe PSL. PSL, które przeszło przemianę, jest to wykształcona, pracowita ekipa, która ma – co najważniejsze – bardzo dobry program wyborczy. Już na konwencji wyborczej PSL byłem pod wielkim wrażeniem tego, co tam prezentowano. Pan Stefaniak kandyduje w Warszawie, życzę mu jak najlepiej, popieram go i popieram całą ekipę PSL na Mazowszu i mam nadzieję, że uda im się osiągnąć dobry wynik, bo przychodzą z konkretnymi, rozsądnymi propozycjami – stwierdził Bartoszewski.
– Jesteśmy różnorodni, a przez to ciekawi. Otworzyliśmy się na nowe grupy społeczne. Na listach do rady miasta znajdzie się m.in. Bartłomiej Opaliński – członek komisji reprywatyzacyjnej, Anna Kalbarczyk z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, płk pilot Konrad Luśniewski oraz mama słynnego pięściarza Andrzeja Gołoty. Rozpoczynamy od przyszłego tygodnia kampanię bezpośrednią. Będziemy spotykać się z mieszkańcami stolicy i z nimi rozmawiać, bo samorząd polega właśnie na dialogu. Do roboty! – dodał Stefaniak.
– Przyjeżdżamy wesprzeć kandydaturę posłanki Hanajczyk. Jesteśmy w przededniu tych wyborów. Ważne są dla nas wybory do rady miasta, rady powiatu. Wspieramy także liderów do sejmiku, wspieramy pana Dariusza Jońskiego, panią Ilonę Rafalską. Jesteśmy także tutaj w Zgierzu nieprzypadkowo. Chcemy podkreślić jak ważna jest dla nas walka z zalewem śmieci, walka o czyste powietrze – mówił Grzegorz Schetyna w Zgierzu.
– Nie zgadzam się z częścią poglądów Patryka Jakiego dotyczących finansowania in vitro. Głęboko się z tą metodą nie zgadzam. Żeby była jasność – nie jestem zwolennikiem zakazu tej metody, ale nie powinna być finansowana z publicznych pieniędzy – stwierdził Jarosław Gowin w programie „Tłit” WP.
– Nie lekceważę umiejętności retorycznych i politycznych Tuska. Jest politykiem wybitnym na miarę europejską. Szkoda, że wykorzystuje je głównie do własnej kariery, a nie do dbania o interesy własnego kraju. Małgorzata Wassermann jest profesjonalistą w każdym calu. Poradziłaby sobie z Tuskiem, tak jak z Panem czy ze mną. Mówiłem otwarcie przed komisją Amber Gold – wedle dostępnej mi wiedzy nie ma poszlak wskazujących na odpowiedzialność Tuska. Poza jednym – poważnym zarzutem natury politycznej, a nie karnej. Tusk odpowiadał za państwo teoretyczne, za politykę ciepłej wody w kranie, a nie zmierzenie się z realnymi problemami – stwierdził Jarosław Gowin w programie „Tłit” Wirtualnej Polski.