Polityczny plan poniedziałku: konferencja WKK, prezentacja nowego projektu Konstytucji dla nauki, Czaputowicz z Stoltenbergiem
– Myślę, że kłusownictwo polityczne zostało tutaj potępione i ukarane. Ludzi dobrej woli jest więcej. Klub PSL był, jest i będzie – stwierdził Piotr Zgorzelski w Polsat News. Jak poinformował, Władysław Kosiniak-Kamysz dziś na konferencji ogłosi decyzję o powiększeniu klubu. Informację o konferencji potwierdził Jakub Stefaniak w TVN24.
– W poniedziałek zaprezentujemy zmodyfikowany projekt Konstytucji dla nauki, który uwzględni szereg uwag z konsultacji społecznych i międzyresortowych. To będzie ważny pakiet zmian, który podkreśli istotę zrównoważonego rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce – zapowiedział na Twitterze wiceminister nauki Piotr Muller. Prezentacja nastąpi o 12:00.
W związku z emisją reportażu Superwizjera, minister Joachim Brudziński będzie na ten temat rozmawiał z Komendantem Głównym Policji Jarosławem Szymczykiem. Sprawa ta zostanie również omówiona z I Zastępcą Prokuratora Generalnego, Prokuratorem Krajowym Bogdanem Święczkowskim.
O 10:00 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w uroczystości składania wieńców pod Bramą Straceń Cytadeli Warszawskiej z okazji 155. rocznicy Powstania Styczniowego. O 13:40 prezydent Andrzej Duda złoży wieniec przed pomnikiem Romualda Traugutta.
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotka się w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Tematem rozmowy mają być kwestie bieżące działalności sojuszu – poinformował o tym resort na stronie internetowej.
O 14:00 w Dworku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Ciechocinku prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w otwarciu wystawy stałej pt. „Niepodległa. Ojcowie Niepodległości”.
W godzinach 11:30-13:00 odbędzie się konferencja pn. „Szkoła branżowa – przyszłość nowoczesnego biznesu”. W wydarzeniu weźmie udział minister Anna Zalewska. W konferencji uczestniczyć będzie również wiceminister edukacji Marzena Machałek, która przedstawi kierunki zmian w szkolnictwie branżowym i technicznym.