Live

MSZ prostuje wypowiedź Waszczykowskiego: Minister nie zgadza się na dyskryminacyjne traktowanie Polaków

MSZ prostuje wypowiedź Waszczykowskiego: Minister nie zgadza się na dyskryminacyjne traktowanie Polaków

MSZ prostuje wypowiedź Witold Waszczykowskiego, który w wywiadzie dla Reutersa miał stwierdzić, że zgodzimy się na ograniczenie przywilejów dla Polaków na Wyspach, ale w zamian za bazy NATO. Jak pisze w komunikacie rzecznik ministerstwa Artur Dmochowski:

„Wobec pojawiających się w mediach nieprawdziwych informacji dot. wywiadu ministra Witolda Waszczykowskiego dla Agencji Reuters informuję, iż minister dwukrotnie i to w sposób jednoznaczny podkreślił w nim, że Polska nie protestowałaby wobec obniżenia świadczeń socjalnych dla Polaków tylko w przypadku, gdyby rząd brytyjski zdecydował się na ich obniżenie także dla wszystkich mieszkańców Zjednoczonego Królestwa”

Na potwierdzenie MSZ przytacza dwa cytaty ze wspomnianej rozmowy:

„Jeśli Wielka Brytania zdecydowałaby się na ograniczenie benefitów dla wszystkich mieszkańców, to my nie będziemy protestować, bo wtedy wszystkich traktuje się jednakowo”

Oraz drugi:

„Natomiast czwarte żądanie premiera Camerona jest antytraktatowe – żądanie, aby zatrzymać swobodny przepływ obywateli europejskich jest ciosem w podstawową swobodę traktatową. To jest nie do przyjęcia, bo to uruchomiłoby mechanizm rewizji być może także innych swobód, i znacząco wpływało na Schengen. Raczej jesteśmy w stanie rozmawiać o ograniczaniu benefitów, pod warunkiem, że będą one ograniczane dla wszystkich mieszkających w danej chwili w Wielkiej Brytanii, że tu nie będzie segregacji geograficznej, czy pod względem czasowym”

Według MSZ, „cytaty te nie pozostawiają wątpliwości co do tego, iż minister Waszczykowski nie zgadza się w żadnym wypadku na dyskryminacyjne traktowanie Polaków, a zatem wszelkie inne interpretacje jego wypowiedzi są całkowicie bezzasadne”.

Hofman: PiS dokańcza rewolucję „Solidarności”

Hofman: PiS dokańcza rewolucję „Solidarności”

– To jest dokończenie rewolucji, która zaczęła się za czasów „Solidarności”. Po 1989 r. została zagaszona. Została zgaszona na poziomie zmian politycznych, a niżej niestety nie zeszła. Dokończenie tej rewolucji jest niezbędne – mówił dziś w Polsat News Adam Hofman, opisując działania PiS. – PiS będzie rządziło długo. Nie ma możliwości szybkiego rozwiązania parlamentu – dodawał.

W poniedziałek wspólna konferencja Schetyny, Siemoniaka i Budki

W poniedziałek wspólna konferencja Schetyny, Siemoniaka i Budki

O 14:00 w Biurze Regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej odbędzie się wspólna konferencja prasowa Grzegorza Schetyny, Tomasza Siemoniaka i Borysa Budki.

Reuters: Polska gotowa do kompromisu z Cameronem ws. świadczeń w zamian za wsparcie dotyczące obecności wojsk NATO

Reuters: Polska rozważy kompromis z Cameronem ws. świadczeń w zamian za wsparcie ws. obecności wojsk NATO

Witold Waszczykowski w rozmowie z Reutersem przyznał, że Polska jest gotowa do kompromisu ws. świadczeń dla imigrantów w Wielkiej Brytanii w zamian za wsparcie Camerona dla wzmacniania obecności NATO na terenie naszego kraju. Waszyczkowski przyznaje też, że dzięki programowi Rodzina 500+ Polska będzie mogła „skompensować” ewentualne cięcia świadczeń dla imigrantów, które są kluczowym punktem programu Camerona.

Kukiz: Czas na rzetelną, propolską ustawę medialną. Aby media prywatne należały w większości do Polaków

Kukiz: Czas na rzetelną, propolską ustawę medialną. Aby media prywatne należały w większości do Polaków

Jak napisał na FB Paweł Kukiz o zmianach w mediach: „Teraz trzeba napisać nową, rzetelną, propolską ustawę medialną. Zdecentralizować media i nie dopuścić do tego by trwały w upartyjnieniu. Mamy na to pół roku. Wierzę, że za jakiś czas będziemy mieli takie regulacje prawne, że media publiczne będą obywatelskimi a nie partyjnymi. Że media prywatne będą w większości należały do Polaków”.

Cały wpis:

Tuż przed głosowaniem "małej" ustawy o mediach zgłosiliśmy poprawkę, która przewiduje że w ciągu pół roku powstanie…

Posted by Pawel Kukiz on Sunday, 3 January 2016

Oettinger ostrzega Polskę ws ustawy medialnej: Być może konieczne będzie uruchomienie nadzoru

Oettinger ostrzega Polskę ws nowej ustawy medialnej: Być może konieczny będzie nadzór KE

W rozmowie z FAZ komisarz Gunther Oettinger ostrzegł Polskę ws. nowej ustawy medialnej. Jak stwierdził:

„Teraz wiele przemawia za uruchomieniem mechanizmu kontroli praworządności (rule of law) i objęciem Polski nadzorem”.

13 stycznia sprawą zajmie się Komisja Europejska. Procedura, o której mówi Oettinger może skutkować nawet odebraniem Polsce głosów w RE, ale nigdy nie została jeszcze uruchomiona. Na początku UE może zaproponować „systemowe propozycje zmian” w prawie, jeśli Polska by się do nich nie zastosowała, to wtedy dopiero można mówić o ewentualnych sankcjach.

Magierowski o Rzeplińskim: Rozpoczął karierę polityczną

Magierowski o Rzeplińskim: Rozpoczął karierę polityczną

Jak powiedział w Kawie na ławę Marek Magierowski o zachowaniu prof. Rzeplińskiego:

W demokracji obowiązuje zasada trójpodziału władz. Wypowiedzi prof. Rzeplińskiego wskazują, że władza sądownicza stała powyżej władzy ustawodawczej i wykonawczej. Nie może być tak, ze gdy dochodzi do konfliktu politycznego wokół TK, sędziowie tegoż Trybunału na czele z prezesem Rzeplińskim nie uznają obowiązującego prawa. Rzepliński rozpoczął karierę polityczną. Wszystkie jego wypowiedzi można rozpatrywać przez ten pryzmat. Nie wiem czy chce wystartować w wyborach prezydenckich, czy chce [startować] na inne funkcje.

Brudziński: Nam nie zależy, aby media publiczne były tubą PiS, wystarczy by były obiektywne

Brudziński: Nam nie zależy, aby media publiczne były tubą PiS, wystarczy by były obiektywne

Jak mówił w „Kawie na ławę” Joachim Brudziński:

„PiS nie zależy aby media były tubą PiS, wystarczy by były obiektywne. Przez 8 lat media publiczne były strona sporu politycznego. Zarzuty że próbujemy sytuacje uzdrowić są absurdalne. Wylewacie krokodyle łzy, wylewacie nad tzw. dziennikarzami, a tak naprawdę funkcjonariuszami partyjnymi, pluszakami [PO]. Nie mieliśmy przez 8 lat w mediach publicznych mieli do czynienia z żadnym rzetelnym dziennikarstwem, tylko z osią sporu politycznego”.

Jak powiedział dalej:

„Po tej hucpie jak urządził Kamil Dąbrowa do obrony swojego stołka [nie mam wątpliwości[, my chcemy zmieść z tych stołków, tych którzy odpowiadali przez 8 lat za kompromitacje mediów publicznych”.

Neumann o ustawie medialnej: Dziwię się, że nie ściągnięto prezydenta z nart

Neumann o ustawie medialnej: Dziwię się, że nie ściągnięto prezydenta z nart

Jak mówił w „Kawie na ławę” Sławomir Neumann o nowej ustawie medialnej:

„To nie jest ustawa medialna, to jest ustawa o wyrzuceniu paru gości. To jest ustawa o zmianach personalnych w mediach publicznych. Nikt by nie negował, że te zmiany [personalne] kiedyś nastąpią. Ale ten sposób [pracy nad ustawą] nie mieści się w kategoriach normalności. Rzucenie ustawy wieczorem, a procedowanie następnego dnia. Dziwie się, ze nie ściągnięto prezydenta z nart. To pokazuje tylko chęć szybkiego rzucenia się na stołki w TVP. Ja nie widziałem w mediach publicznych przekazu takiego jak poseł Kukiz – „agencji PR-owskiej” PO. My w mediach publicznych wielokrotnie obrywaliśmy bardziej niż w mediach komercyjnych.