Każda edycja Impact to spotkanie z polskimi i światowymi liderami w obszarze finansów, i bankowości. W tym roku ścieżki tematyczne w ramach Impact finance’22 zostały rozszerzone o najbardziej aktualne zagadnienia i problemy nurtujące branżę.
Podczas tegorocznej edycji w roli speakerów wystąpią m.in. Bartosz Ciołkowski z Mastercard, Beata Daszyńska–Muzyczka z BGK czy Przemysław Gdański z BNP Paribas.
Impact finance’22 to w tym roku pięć ścieżek tematycznych. W ramach Global Economy & Banking poruszone zostaną kwestie związane z etyką i ochroną klientów w branży finansowej a także z pojęciem konkurencji w silnie skonsolidowanych branżach. Ważnym tematem będą też perspektywy dla bankowości na najbliższe lata, transformacja cyfrowa oraz narzędzia polityki pieniężnej, które mogą opanować inflację. Eksperci postarają się również ocenić stan gospodarki w Polsce i regionie w ujęciu mikro i makroekonomicznym. Spotkania rozpoczną się od dyskusji moderowanej: Przyszłość rynków finansowych: inflacja, stopy procentowe, kursy walutowe.
Financial Tech to ścieżka poświęcona nowym technologiom w bankowości. W ramach debat eksperci poszukają odpowiedzi na pytanie, jak można wykorzystać sztuczną inteligencję w aspektach takich jak automatyzacja procesów, zwiększenie kontroli czy wykrywanie oszustw. Ważnym tematem będzie również regulacja rynku kryptowalut, dyskusja nad stanem cyberbezpieczeństwa oraz czy warto inwestować w rozwiązania chmurowe. Będzie też o przyszłości i komputerach kwantowych, które już niedługo zaczną mocno wpływać na życie całego świata.
Ścieżka Open Banking & Data Governance poruszy tematy związane z możliwościami, jakie daje dzisiaj otwarta bankowość oraz jej obecnymi ramami prawnymi. Speakerzy skupią się też na procesie przejścia z otwartej bankowości na otwarte finanse: budowanie marketplace jutra z udziałem TPP i sprawnej integracji w celu stworzenia spersonalizowanych doświadczeń wielokanałowych.
W ramach ścieżki E-commerce poruszone będą kwestie związane z łączeniem kanałów offline i online oraz ze skutecznym zarządzaniem kosztami w e-commerce. Eksperci postarają się również odpowiedzieć na pytanie jak przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji maksymalizować zyski w marketplace oraz jak budować lojalność klientów i wytworzyć u nich potrzebę regularnych zakupów online.
Ścieżka Investments to przede wszystkim próba oceny wpływu pandemii na rynek inwestycji i wskazanie kluczowych kwestii, na które należy zwracać uwagę w najbliższej przyszłości. To również dyskusja nad rolą giełdy w gospodarce i zagadnieniami związanymi ze współpracą z konkurentami.
Jednym z najważniejszych speakerów jest też Bartosz Ciołkowski z Mastercard Europe zarządzający firmą w Polsce, Czechach i Słowacji. W 2017 r. otrzymał przyznawaną przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego nagrodę eDukat w kategorii Osobowość Roku, za wkład w budowanie Polski bezgotówkowej i skuteczne liderowanie pracom nad Programem Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.